В світі техніки


Віртуальна мандрівка


  Знайомство з персоналіями в історії комп'ютерної техніки та їхніми винаходами не можливе без близького знайомства із ними.  Для цього в мережі Internet є безліч ресурсів, найпопулярнішими з яких є віртуальні музеї комп'ютерної техніки. Познайомимося ближче із ними. 



Завдання 3 QR-qwest

 Музей Комп'ютерної Історії (Computer History Museum), знаходиться в місті Маунтін В'ю в Каліфорнії, США. Також його називають "Музей Історії Обчислювальної Техніки" . Тут зібрано тисячі експонатів, а починає він свою історію в далекому 1968 році. Першу виставку «Проект Музей» - «Museum Project»  провели в 1975 році в компанії DEC. Наприкінці дев'яностих артефакти музею були розділені між двома центрами - Музеєм Комп'ютерної історії в Кремнієвій Долині та Бостонським музеєм науки. З 2003 року Музей отримав своє місце в колишній будівлі Silicon Graphics в Маунтін В'ю, де і показує свої експонати сьогодні.


  Своєрідним "Діснейлендом для програмістів" є National Museum of Computing (Музей комп'ютерів) у Bletchley Park. Маєток Блечлі-Парк (англ. Bletchley Park), розташований в Мілтон-Кінз, Бакінгемшир, Великобританія, був головним місцем розташування Урядової школи кодів та шифрів (УШКШ) Великобританії, яка під час Другої світової війни регулярно декодувала секретне спілкування країн Осі — найголовніше німецькі шифри «Енігми» та машини Лоренца. Офіційний історик британської розвідки у Другій світовій війні написав, що розвідницькі дані «Ультра», добуті у Блечлі, скоротили війну на два-чотири роки, а без цих даних результат війни був би непевним. Зараз у маєтку розташований освітній та історичний музей, який вшановує ці досягнення.


 Лондонський музей науки (Science Museum) - один з найстаріших у світі. 

   Експозиція Музею науки - це 300 тисячі цікавих експонатів, деякі з них абсолютно унікальні. У спеціальній скляній вітрині поблискує металевими деталями «різницева машина» Чарльза Беббіджа - прообраз комп'ютера, побудований ще в 1849 році. Окрема експозиція присвячена і співробіниці та учениці Чарльза Беббіджа Аді Лавлейс та її діяльності. Неподалік стоїть найстаріший зі збережених паровозів, «Пихкаючий Біллі», створений Вільямом Гедлі для Вайламскіх копалень. А ще трохи далі - капсула «Аполлона-10», в якій Юджин Сернан, Томас Стаффорд і Джон Янг в 1969 році облетіли Місяць.


 Європейський вiртуальний комп'ютерний музей є мережею пов'язаних вiртуальних комп'ютерних музеїв.

   Українська частина - "Iсторiя розвитку iнформацiйних технологiй в Українi" створена i пiдтримується на громадських засадах спiвробiтниками Iнституту кiбернетики iменi В.М.Глушкова НАНУ. 


  Віртуальний музей комп'ютерної техніки в Україні. Даний проект містить історію про вінтажні комп'ютери і ноутбуки ретро-музею, які виставлялися на фестивалі комп'ютерного мистецтва «DE: CODED» (Львів), ІТ-арена-Львів, Build Stuff Ukraine (Київ). На даному сайті можна переглянути фото і сторінку It MUSEUM LVIV присвячену історії інформатизації України та світу з виставок, а також відвідати віртуальний музей.



Цифровий музей в Парижі